Výsledok: 2:3 (0:1)
Kan. bodovanie: Matyáš (Cibák), Čuhár
Karty: nikto
Zostava: Horvát - Čuhár, Ondruš, Čermák, Dostál  - Polomský, Matyáš, Mlynarovič (C), Cibák

Premiéra Barabérov v pohári priniesla skvelý zápas proti ligistom zo Semicu. Taktická príprava na zápas trvala dlhšie ako zvyčajne. Dobre sme vedeli ako náročné bude brániť to množstvo herných variánt. Úvodných cca 10 minút zápasu bolo v réžií Semicu. Tlak, kolotoče a aktívny celoplošný pohyb sa nám dva krát nepodarilo ustrážiť, čo vyústilo do jednej 6ky po faule (súper netrafil bránu) a jednej tutovky (Oli vytlačil na roh). Potom sme začali byť odvážnejší. Po faule sme rozohrali priamy kop a "tatko Baresi" Brčo školil mladíkov, keď si všimol povybehnutého brankára, ktorého skvele zablokovali Mlynkie s Cibom a jeho lob skončil na brvne. Následne prišla Cibova strela z otočky tesne vedľa. Strelec Mlynkie nemal svoj deň. Typicky si dvakrát nabehol na Brčove ideálne prihrávky a raz pravou a potom ľavou nedal (brankár skvele zasiahol na roh). Opäť sme mali priamy kop. Ten sme rozohrali výborne, Mlynkie nabíjal Brčovi. Už len škoda tej koncovky (brankár opäť na roh). Pokračovali sme v trpezlivom bránení, ale raz to nevyšlo. 33 sekúnd do konca polčasu Semic po narážačke cez pivota skóroval. Škoda gólu do šatne. Na druhý polčas sme sa tešili. Mlynkie zataktizoval a nasadil Brčovcov na lepšiu prvú 4ku Semicu s tým, že: "dajme im gól z brejku". Vyšlo to po excelentnej akcii 3 na 2. Brčo to celé načasoval, Cibova prihrávka na kríž bola geniálna a Míňo dával do prázdnej (1:1). Semic pokračoval v kolotočoch, Barabéri však boli stále disciplinovaní. Oli skvele vyhadzoval na pivota. Súboje Pepeho hore boli ozdobou zápasu, sa tam nadrel proti nie vždy bez rúk brániacim obrancom. Prišiel ale ďalší gól do našej bránky. Stratili sme na vlastnej polke a súper trestal (1:2). Vyrovnať sa nám podarilo po Putkovej individuálnej akcií, keď vyrazil, vypichol, obhodil si goalmana a do prázdnej z ťažkého uhla zasunul ľavajdou (2:2). Ten istý hráč sa tesne nato ocitol sám pred brankárom, ale trafil nad. Už to vyzeralo, že sa bude predlžovať. 60 sekúnd do konca Cibo potiahol po pravej strane, prihrával pred prázdnu bránu, kde číhal Brčo, ibaže brankár Semicu vytiahol zázračný zákrok. Špičkou tenisky šťuchol do lopty tak, aby Brčo minul. Škoda! Loptu sme potom mali 30 sekúnd do konca na vlastnej polke pod kontrlou. Brčo ju prihral na stred Míňovi, tomu sa zaplietla, súper ju vypichol a akciu 3 na 2 oblúčikom nad padajúceho Oliho zakončil 22 sekúnd do konca (2:3). Krátka powerplay už nič nezmenila. Nešťastná prehra. Áno, Semic mal viac z hry počas celého zápasu. To sme, ale vedeli. Škoda našich šancí! Postupu Semicu teda dám dva prívlastky: zaslúžený, ale aj šťastný! Barabérom by som chcel povedať, že venujme sa tejto zábavičke, pretože my sme už takí dobrí, aby sme aj extraligistov miestami školili, aj keby trénovali 7 krát do týždňa. Trpezlivej práci ľudí okolo Semicu fandíme a preto je aj dobré, že postúpili oni.